Makaleler » Kartuş Dolumu » Bitmeyen Kartuş Nedir?

Bitmeyen Kartuş Nedir?

Bitmeyen kartuş nedir sorusu, yazıcısı olanların en çok merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Yazıcıdan %90 oranında tasarruf edilmesini sağlayan bitmeyen kartuş ile sayfa başı baskı maliyetlerinizi yalnızca 1 kuruşa düşürmeniz mümkün. Gelin hep birlikte ürünün ayrıntılarını inceleyelim.

 

Bitmeyen Kartuş Faydaları 

Bitmeyen kartuş kullanılan yazıcılar, tank sistemine sahiptir. Mevcut tanklar bir hortum yardımıyla yazıcının içerisinde yer alan kartuşa bağlanır. Bu monte işlemi kesinlikle yazıcınıza zarar vermeden yapılır. Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları; mürekkep bittikçe hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan mürekkep çeker. Bu sayede kartuşları mürekkeple besler. Bu sisteme aynı zamanda Sürekli Besleme Sistemi de denilmektedir.  Bitmeyen kartuş sistemi sayesinde kartuşu beş kere doldurabilme imkanınız, kartuşun ömrünü de beş katı uzatıyor. Bu da sizi uzun vadede yine artıya geçiren bir durum. Ürünün avantajlı özelliklerinden birisi ise tanklar şeffaf olduğu için kullanıcıyı devamlı olarak kartuşu kontrol etme derdinden kurtarır.

Bitmeyen kartuş mürekkebi daha rahat takip edeceğiniz gibi aynı zamanda diğer kartuşlarla kıyaslandığında doldurması çok daha kolaydır. Adeta bardağa su doldurur gibi kartuşa mürekkep doldurabilirsiniz. Bu sayede bir profesyonelden yardım almanız gerekmez. Bu sayede dolum maliyetlerinden de kurtulmuş olursunuz. Bunun yanı sıra verimliliği de arttıran ürün, baskı maliyetlerinde büyük oranda tasarruf sağlar. 

Bitmeyen kartuşlu yazıcı ve diğer yazıcılar arasındaki temel fark, kartuş bittiği takdirde değiştirme zorunluluğunun olmamasıdır. Bu sistem birçok yazıcı ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Yapmanız gereken bir adet bitmeyen kartuş seti satın almak. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta yazıcınızın sisteme uyumlu olup olmadığıdır. 

Bitmeyen Kartuş Nasıl Takılır?

Bitmeyen kartuş montajı eğer aşamaların doğru takibini sağlarsanız oldukça kolaydır. İlk olarak kartuşunuzun renklerinin sıralamasının yapılması gerekir.Sonraki aşamada ise kartuşlarınızı delme ucu boruların gireceği büyüklükte yapmanız gereklidir. Ardından önce silikon contaları ardından ise hortumları sırasıyla bağlıyoruz. Kırmızı mürekkebin bağlanacağı hortumu kartuşun üst kısmına yerleştiriyoruz ve hava almaması için silikon yardımıyla kapatıyoruz. Bu işlemi kartuşun hava aldığı deliklerin tam çaprazından yapılması gerekiyor. Hortumlardan tutarak kartuşları yerine yerleştiriyoruz. Sonrasında ise yazıcının içinde bulunan ve hortumun hareket etmesini sağlayan düğmeye basıyoruz. Bu işlemin ardından ise yazıcınızın kapağına boruların ölçüsünde bir kesik atılması  gerekiyor. Bu kesiği maket bıçağı ya da bir yan keski ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Ardından bitmeyen kartuş   seti  içerisinden çıkan delici alet yardımıyla kapağa iki adet delik açıp boruları sizler için göndermiş olduğumuz plastik kelepçe ile bağlayacaksınız. İşlemin ardından bir hata alırsanız tedirgin olmayın. 

Böyle bir durumla karşılaştığınız  zaman hortumun boşluğunu alın ki hortum içeride sıkışıp kırılmasın. Eğer tıkırtı sesi duyarsanız da  bilin ki içeride hortumda sıkışma ya da kırılma meydana gelmiştir. Bu duruma müdahale edilmesi gerekir. 

Asyaink Canon E414/E404/E484 Uyumlu Şeffaf Bitmeyen Kartuş Tankı Satın Almak İçin Tıklayın. 

Asyaink Hp Uyumlu Şeffaf Bitmeyen Kartuş Tankı Satın Almak İçin Tıklayın.

 

 

 

Sitemizde adı geçen ürünlerin tamamı muadil ürün olup, ilgili firmaların uyumlu ürünleridir. Yalnızca ürün uyumluluk listesinde ve ilanında bilgi amaçlı verilmiştir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır