Makaleler » Kartuş Dolumu » Canon E414 Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır? Kartuş Dolumunun Doğruluğu Nasıl Tespit Edilir?

Canon E414 Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır? Kartuş Dolumunun Doğruluğu Nasıl Tespit Edilir?

CANON E414 Kartuş Dolumu Nasıl Gerçekleşir?

Canon e414 yazıcı uyumlu kartuş dolumu yazıcınıza uyumlu aldığınız kartuş dolum seti ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

İlk olarak aldığınız set ile birlikte gönderilen mürekkepten şırınganıza 5ml siyah mürekkep çekerek başlıyorsunuz. Bir maket bıçağı yardımıyla kartuş üzerinde bulunan etiketi kaldırıp, yavaş bir şekilde mürekkebi enjekte ediyorsunuz. Dolum seti içerisinde bulunan delici matkap uçlu aparat ile kartuşunuzu dolum yapacağınız yerden yavaşça deliyorsunuz, daha sonra kartuşunuzu aparata yerleştirip 1ml mürekkep vakumlayınız. Temizleme spreyiniz ile kartuşun ağız kısmını temizleyeniz. 

Kartuşunuza Doğru Bir Dolum Yaptığınızı Nasıl Anlarsınız?

Dolum yaptığınızda işlemi doğru gerçekleştirdiğinizden emin olmak için; kartuşunuzun uç kısmını bir peçeteyle bastırarak teyit edebilirsiniz. Peçetenizin üstüne mürekkep bulaşıyorsa işlemi doğru gerçekleştirdiniz demektir, canon e414 uyumlu yazıcınızdan dilediğiniz çıktıları alabilirsiniz.

Eğer kesik kesik veya hiç mürekkep gelmediyse, vakum işlemini tekrarlayıp peçete ile test etmelisiniz.

Yine sonuç alamadıysanız küçük bir kap içerisine (kartuşun ağız kısmı girecek şekilde) solüsyon sıkıp 30 dakika uç kısmını bu kap içinde bekletmelisiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sonuç alamıyorsanız, kartuşunuz arızalı veya tıkalı kalmıştır. Bu durumsa kartuşunuzun değişmesi gereklidir.

Canon E414 Uyumlu Kartuş Dolum Setini İncelemek İçin!

 

Sitemizde adı geçen ürünlerin tamamı muadil ürün olup, ilgili firmaların uyumlu ürünleridir. Yalnızca ürün uyumluluk listesinde ve ilanında bilgi amaçlı verilmiştir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır