Makaleler » Kartuş Dolumu » Kartuş Bakımı Nasıl Yapılır? Solüsyon Ne İşe Yarar? Tıkalı Kartuş Nasıl Açılır?

Kartuş Bakımı Nasıl Yapılır? Solüsyon Ne İşe Yarar? Tıkalı Kartuş Nasıl Açılır?

Kartuş Bakımı Nedir?

Tüketim ve çıktı performansı açısından yazıcı ve içinde bulunan kartuş, bakımı ihmal edilmemesi gereken önemli noktalardan biridir.

Kullanılan yazıcının, toner/mürekkep tüketiminin artmaması ve çıktısı alınan dosyanın istediğiniz şekilde kağıda yansıması  için kartuş bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. Fakat yine de bu işlem sizi korkutmasın, kuruyan kartuşlar sanıldığı kadar zor bir sorun değildir.

Kurumuş ve Tıkanmış Kartuş Nasıl Temizlenir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kurumaya elverişli bir yapısı vardır, bunun için haftada bir bu yazıcıların çalıştırılması en az bir baskı alması gerekir. Uzun süre kullanılmayan yazıcılarda ise kartuşlarında kuruma ya da tıkanma gibi sorunlar söz konusu olabiliyor. Kuruyan kartuşlardan karşılaştığınız zahmetli temizleme yönetimlerini kullanmadan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kartuş temizleme spreyi bu gibi durumlarda oldukça pratik bir çözüm yoludur.

Kartuş Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Temizleme spreyini yukarda da belirttiğimiz gibi donmuş ya da tıkalı kartuşlarınızı açmak için kullanmanız gerekmektedir. Kartuşun ağız kısmına spreyi sıkarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu işlemi aşağıdaki resme bakarak da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Canon Uyumlu Kartuş Vakum Aparatı ve Bakım Seti
HP Uyumlu Kartuş Vakum Aparatı ve Bakım Seti

 

 

Sitemizde adı geçen ürünlerin tamamı muadil ürün olup, ilgili firmaların uyumlu ürünleridir. Yalnızca ürün uyumluluk listesinde ve ilanında bilgi amaçlı verilmiştir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır