Makaleler » Kartuş Dolumu » Muadil Toner Nedir? Muadil Tonerin Avantajları Nelerdir?

Muadil Toner Nedir? Muadil Tonerin Avantajları Nelerdir?

MUADİL TONER NEDİR?

Yazıcı imalatçısının haricinde başka bir imalatçı tarafından üretilmiş tonerlere muadil toner demekteyiz.Fiyatları orijinal tonerlere göre düşük olmasından dolayı kullanıcılara büyük maliyet avantajları sağlamaktadır.

Muadil Toner Yazıcıya Zarar Verir Mi?

Titiz bir üretim ve test sürecinden geçmiş muadil bir tonerin yazıcınıza zarar vermesi mümkün değildir.  Muadil toner diye adlandırdığımız toner orjinalinin birebir uyumlu yan ürünüdür. Bu tip tonerlerde de doğru bir dolum ve yenileme işleme yapılmışsa yazıcınız için herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Muadil tonerler orjinal karşılıklarının 3/1 bazı modellerde 4/1 fiyatlarına denk gelmektedir.Buda muadil toner kullanarak baskı maaliyetlerinizi çok aşağıya çekebilmeniz demektir.Tüm dünyada toner dolum işleminin ve muadil toner piyasasının bu kadar canlı ve iyi bir pazar olmasının nedeni işte bu 4/1 hatta 5/1 lik tasarruftur.

Asyaink Kyocera TK 435/475/350/160 1kg Muadil Toner Tozu

Asyaink Samsung D 204/104/R 204 SLM 3825ND-DW 1kg Muadil Toner Tozu

 

Sitemizde adı geçen ürünlerin tamamı muadil ürün olup, ilgili firmaların uyumlu ürünleridir. Yalnızca ürün uyumluluk listesinde ve ilanında bilgi amaçlı verilmiştir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır